Srpen 2011

Sukně

30. srpna 2011 v 13:24 Fashion
Co si ji vzít na sebe třeba první den do školy? Já osobně nosím více džíny a v létě kraťásky, ale když se sem tam naskytne nějaká vhodná příležitost, sáhnu po této varintě. =) Dnes je na výběr mnoho typů sukní-od dlouhých po ultra krátké, džínových po látkové, rozevlátých po uplé, vzorovaných po jednoduché ap. Vzhledem k tomu, že nejvíce nosím džíny, dávám přednost té džínové variantě.

Škola

28. srpna 2011 v 22:27 Na téma
Rozhodla jsem se pro tohle téma, protože je dost aktuální. Za pár dní už to zase začne. Nový školní rok. Ne každý nastoupí do své školy hned ve čtvrtek, někdo až v pondělí. To v naší škole opravdu nehrozí. =D
Škola. V životě navštěvujeme různé typy těchto zařízeních. Od mateřských až po vysoké. Jistěže základní škola je pro každého samozřejmostí, nenadarmo se jí říká "základní", pak už jen záleží na nás, jestli půjdeme na učiliště nebo střední či poté na vyšší odbornou nebo vysokou. I když dnes už jsme dospěli do doby, kdy střední školu s maturitou má opravdu každý a az chvíli to tak bude s vysokou školu.
A pak nastane jeden docela podstatný problém. Kdo všem těm vysokoškolákům opraví pračku, až se jim rozbije? Kdo jim postaví dům? Ukrajinci a jiné tyhle východní národy. A to se vždy říkalo "zlaté české ručičky".
Mnoho lidí si své budoucí povolání vybírá podle velikosti platu, což se mi zdá hloupé. Jistě, bez peněz dnes opravdu život nejde, ale brát ho jako hlavní bod při výběru povolání? Ne, to opravdu ne.
Já bych chtěla v životě jednou vykonávat práci za účelem pomáhat lidem a dětem. Práci, z které budu mít opravdu dobrý pocit a budu se cítit prospěšně pro své okolí. =)

Tea Age =)

Hilary Duff

27. srpna 2011 v 12:58 Changes of famous people
Chcete vidět, jak se v průběhu let měnila známá zpěvačka a herečka Hilary Duff?
Tak čtěte dál.;)

Facebook

25. srpna 2011 v 20:06 Na téma
Fenomén posledních let. Když se řekne sociální síť, každý si představí něco jiného, ale většině se vybaví bílý nápis na modrém pozadí. Facebook. U nás se ze všech těchto sítí nejvíce ujal. Jedním důvodem bylo počeštění v roce 2009. Kdo dnes nemá Facebook, jako by ani nebyl.
Zašlo to až do takových extrémů, že i děti na 1.stupni základních škol by chtěli mít svůj účet a když se podíváme na opačnou stranu této škály, tak vnoučata zakládají svým prarodičům účty a učí je chatovat ap.

Mnoho lidí nadává, že jim fb krade osobní čas a dávají tento problém za vinu zakladateli Markovi Zuckerbergovi. Ale on ho založil jen pro komunikaci se svými kolegy. A mimo jiné, každý člověk by si měl stanovit hranice mezi skutečným a virtuálním světem, přičemž tomu virtuálnímu se oddávat častěji.

Necklaces

24. srpna 2011 v 21:26 Fashion
Krásný přívěsek dokáže oživit i ten nejnudnější outfit. Obchody teď nabízejí nerůznější kousky. Od elegatnějších po extra bláznivé. Zkrátka je z čeho vybírat. =)
Inspiration v cč =)

Řím

20. srpna 2011 v 14:42 Places
Všechny cesty vedou do Říma. Věčné město. Kolébka naší civilizace. Už jenom to je důvod, proč se alespoň jednou za život podívat do tohoto krásného města plného historie.

Sourozenci

18. srpna 2011 v 10:29 Na téma
Někdo je má a někdo je zkrátka jedináček. Já patřím mezi tu první skupinu a rozhodně bych neměnila. =) Jistě každý, kdo bratra či setru má, zažil někdy pravou sourozeneckou hádku. Ale právě takovéhle hádky mnohdy upevňují vztah. Proto je škoda, když mnohdy časté sourozenecké soupeření vyústí ve spor a tito dva lidé už k sobě těžce hledají cestu.
Přitom mít sourozence je opravdové štěstí. Když jsem byla ještě malá, byla jsem jedináček. Hrála jsem si s kamarády na hřišti nebo jsme se vzájemně navštěvovali. Když pak ode mě po návštěvě odešli, cítila jsem se zkrátka jako jedináček.
Jsem ráda, že teď už to tak není. Samozřejmě se s bráškou úplně na všem neshodnem, ale rozumíme si, rádi se spolu smějeme a vymýšlíme různé blbosti. =D


Pomáda (Grease)

17. srpna 2011 v 17:58 Movies
Rozhodla jsem se založit novou rubriku "Movies", kde budu psát o svých oblíbených filmech nebo o filmech, které mě nějakým způsobem zaujaly. A první bude Pomáda!

Tento americký muzikál byl natočen v roce 1978 a vypráví o studentech, kteří navštěvují střední školu Rydell v padesátých letech. Danny Zuco vypráví svým kamarádům o své letní lásce, kterou prožil v Austrálii s dívkou jménem Sandy. V tu chvíli na Rydell nastupuje nová studentka právě už zmiňovaná Sandy, která je příkladem slušného děvčete. Když se setkájí, najednou už to mezi nimi není jako dřív. Danny si hraje před svými přáteli na frajera a to Sandy mrzí. Ale nakonec vše dobře skončí a oni se zase dají dohromady.=)
více obrázků a videí pod perexem ;)

Sweaters

14. srpna 2011 v 7:55 Fashion
Hodí se skoro ke všemu. Vyskytují se ve všech barvách a odstínech. Od vytahaných až po kolena po uplé na tělo. Dokáží skvěle oživit outfit či ho pouze decentně doladit. Ano, řeč je o svetřících! Snad každá holka by našla ve skříní alespoň jeden svetr. Já osobně tyto kousky oblečení miluju a vlastním jich hned několik. xD Teď v létě opravdu nosím jen takové ty "slaboučké", roláky si nechávám na zimu. =D

Town or village?

8. srpna 2011 v 20:02 Na téma
Město nebo venkov?
Je to opravdu těžké. Každý většinou zvolí místo, ve kterém žije. Ale jsou i typy lidí, kteří žijou na venkově a jejich celoživotním snem je žít bujarý městský život. A naopak. Lidé unavení urychleným městským životem si přejí trošičku venkovského klidu.
Tím to samozřejmě nekončí. Každý si pod slovem "město" představí něco jiného. Někdo malé náměstíčko s pár domy kolem dokola, někdo centrum plné dění s přilehlými čtvrtěmi a někdo samozřejmě i typ města jako je např. New York, což už je opravdu velkoměsto.
A teď menší srovnání.

Město
Výhody: Více pracovních nabídek, výborná dopravní dostupnost (pokud není stávka samozřejmě xD), velký výběr škol (od základních až po vysoké), kulturní dění (kina, divadla, výstavy apod.)
Nevýhody: Horší životní prostředí (ovšem v okrajových částech není tak špatné).

Venkov
Výhody: Lepší životní prostředí, lepší sousedské vztahy, možnost chovat i jiná než pokojová zvířata, menší rivalita o pracovní pozice.
Nevýhody: Málo pracovních nabídek, špatná dopravní dostupnost (bez auta se tu opravdu člověk v produktivním věku neobejde), malý výběr škol (na vysokou se hold člověk musí přestěhovat na kolej, někdy i v případě středních škol musí na internát), méně kulturního dění.

Někdy také nastane případ, kdy si člověk dělá pouze chabé iluze. Malá vesnická dívka sní celý život o všem krásném, co ji může ve městě (popř. ve velkoměstě) potkat. Ne vždy se však koná scénář jako v amerických filmech a ona se setká s intrikami a přetvářkou.

Tím však nechci odrazovat. Život každého je jedinečný, a proto by si ho každý měl prožít podle svých představ. =)

Určitě mi napište svůj názor, zajímá mě váš pohled na toto téma.
Tea Age

Leopard style

2. srpna 2011 v 12:10 Fashion
Teď můžeme vidět skoro všude! Nosí se leopardí legíny, ozdoby až po nehty nalakované tímto vzorem. A nejen leopardí, ale i ostatní zvířecí vzory jsou v kurzu. Leopardí kousky se nevyrábějí pouze v přirozené barvě, ale i v růžové, modré, zelené..zkrátka skoro ve všech barvách! Není ale hezké kombinovat více leopardích věcí, protože nejlépe vyniknou s jednobarevným kouskem.

Jsem pryč

1. srpna 2011 v 17:17
..takže teď nebudu přidávat moc článků, protože tu mam horší připojení a nevim, kdy se sem zase dostanu. xD
Užívejte si prázdniny a nezanevřete na můj blog! ;)